
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 488
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31997
Ext.Price$0.31997
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31997 | $0.31997 |
| 10 | $0.28793 | $2.87930 |
| 50 | $0.25910 | $12.95500 |
| 100 | $0.22980 | $22.98000 |
| 500 | $0.20382 | $101.91000 |
| 1000 | $0.18077 | $180.77000 |
| 3000 | $0.16033 | $480.99000 |
